KATEGORİLER
Sepetiniz

Karbondioksitli Yangın Tüpü

Karbondioksitli söndürme sistemleri insanın doğası gereği zararlı olduğu için, söndürme ekiplerinin yardımcı ve koruyucu ekipmanlar olmadan bu sistemi kullanmaları tehlikeli olabilir. Kullanıcıların işinin ehli olması sağlıklarını tehlikeye atmamaları açısından önemlidir.

Her söndürme sistemi, içeriğindeki madde ve yanan madde açısından her yerde kullanılmadığı için, karbondioksitli yangın söndürücüler nerelerde kullanılır sorusunun cevabı da biraz sınırlı olmaktadır. Yangın sınıflandırmalarında B ve C tipi yangınlarda tercih edilen karbondioksitli yangın söndürücüler, en fazla elektrik tesisatlarından kaynaklanan yangınlarda tercih edilir. Püskürtmeden sonra ardından atık bırakmıyor olması, laboratuarlarda ve mutfaklarda bulundurulmasının sebebidir. A sınıfı yangınlar için bu söndürme sistemi uygulanmaz; çünkü etkili değildir.

Elektrik donanımının yoğun kullanıldığı bölgeler olan, bilgisayar odaları, endüstriyel laboratuarlar, elektrik kontrol pano odaları, yanıcı sıvı depolama alanları, boya kabinleri, motor odaları, kablo galerileri, güç aktarım odaları, arşivler, endüstriyel fırınlar, jeneratör güç setleri ve trafo odaları gibi yerlerde karbondioksitli söndürme sistemlerinin bulundurulması önemlidir. Bu alanlardan hangisinde kullanılacaksa kullanılsın, önemli olan ortamda, müdahale ekibinden başka insan bulunmamasıdır. Müdahale ekipleri de kendilerini koruyucu önlemleri almalıdır; çünkü ortamdaki oksijen miktarı çok düşmektedir.
Gazlı sabit yangın söndürme sistemlerinde kullanılan en eski ve en yaygın söndürme sistemi karbondioksit (CO2) gazıdır. Atmosferde bulunan karbondioksit (CO2), renksiz, kokusuz ve iletken olmayan, alanı veya hacmi korumak için hızlıca ve etkili bir şekilde yayılabilen bir gazdır. Yoğunluğu, havanın yoğunluğunun bir buçuk katı kadardır.

VdS-Almanya onaylı CO2 sistemleri yüksek basınçlı sistemler olup insanların bulunmadığı mahallerde kullanılabilir. Lokal uygulamalarda kullanıma en uygun gazdır ve özellikle kimyasalların bulunduğu mahallerde en etkin çözüm olarak kullanılmaktadır. Yeniden dolumu lokal gaz dolum firmalarından yapılabilir. Seçici vanalı sistemlere uygundur. Tek bir tüp gurubuyla birden fazla mahal korunabilir.

CO2 sistemlerimizde yer alan bileşenler VdS ve VNIIPO sertifikalıdır. Tüm silindirler PED ve TPED direktiflerine uygun CE belgeli ve π işaretlidir.

Gazlı Söndürme Sistemleri Kullanım Alanları; Kesintisiz Güç Kaynağı (UPS) odalarında, Bilgisayar, sunucu (Server), kontrol odalarında, Türbinlerde (Hes, Termik Santral, Rüzgâr Türbinlerinde), Trafolarda, Elektrik dağıtım pano odalarında, Jeneratör, kompresör, havalandırma ünitelerinde, Kablo Galerilerinde, Doğalgaz dağıtım istasyonlarında, Yüzer ve sabit platformlarda, Gemilerde yaygın olarak kullanılmaktadır, Bilgi işlem odaları ve merkezleri, Ana kumanda ve kontrol merkezleri, Otomasyon merkezleri, Sanat galerileri, arşiv ve müzelerde ve müzeler, Kütüphaneler, Laboratuvar ve araştırma - geliştirme merkezleri, Telefon santralleri, Tıbbi malzeme depoları

Kullanıldığı Yangın Sınıfları: Karbondioksitli Yangın Söndürücüler, B ve C sınıfı yangınlar ile elektrikli cihaz yangınlarında kullanılır.

B sınıfı yangınlar sıvı halde bulunan yanıcı maddelere ait yangınlarıdır. (Petrol, Yağ, Alkol, Benzin, Tiner, Makina yağları, Motorin, Fuel oil, Vernik, Yağlı boya vb.) yangınlardır.
C sınıfı yangınlar gaz halde bulunan (Hidrojen, LPG, Doğalgaz, Asetilen, Propan, Bütan, Hidrojen, Amonyak vb.) yangınlardır.

Üretici: Teknik Yangın Model No: TKN-294
10 Kg Kuru Kimyevi Tozlu Abc tipi yangın tüpüİthal CE belgeli manometre.Sıvama saç gövdeİthal CE belgeli valf. (Emniyet Ventilli)TS 862 EN3 ve CE belgeli sıvama gövde.İthal söndürm..
1.402,00 TL
Üretici: Teknik Yangın Model No: TKN-295
2 Kg Kuru Kimyevi Tozlu Abc tipi yangın tüpüİthal CE belgeli manometre.Sıvama saç gövdeİthal CE belgeli valf. (Emniyet Ventilli)TS 862 EN3 ve CE belgeli sıvama gövde.İthal söndürme..
443,00 TL
Üretici: Teknik Yangın Model No: TKN-296
30 Kg Kuru Kimyevi Tozlu Abc tipi yangın tüpüİthal CE belgeli manometre.Sıvama saç gövdeİthal CE belgeli valf. (Emniyet Ventilli)TS 862 EN3 ve CE belgeli sıvama gövde.İthal söndürm..
2.930,00 TL
Üretici: Teknik Yangın Model No: TKN-297
5 Kg Kuru Kimyevi Tozlu Abc tipi yangın tüpüİthal CE belgeli manometre.Sıvama saç gövdeİthal CE belgeli valf. (Emniyet Ventilli)TS 862 EN3 ve CE belgeli sıvama gövde.İthal söndürme..
590,00 TL
Gösterilen: 1 ile 4 arası, toplam: 4 (1 Sayfa)
Alışverişlerinizde üye olarak sipariş verirseniz kargo takip numaranıza hemen ulaşabilir siparişleriniz daha kolay takip edebilirsiniz..