KATEGORİLER
Sepetiniz

Kuru Kimyevi Tozlu Yangın Tüpü

Oldukça çok tercih edilen Kuru Kimyevi Tozlu Yangın Tüpü hangi yangınlarda kullanılır incelemek gerekirse;

Genel adı B, C ve D tipi yangınlar olmak üzere, parlayıcı ve yanıcı yangın tiplerinde başarılıdır. Motorlu araç yarış parkurlarında, hava limanı bakım işletmelerinde, askeri dolum tesislerinde, ilaç üretim ve depolama tesislerinde, gıda fabrikaları ve işleme birimlerinde, plastik ürünlerin bulundurulduğu her türlü işletmede, helikopter iniş alanlarında, rafinerilerde, kimyasal işlemelerin yapıldığı laboratuarlarda, gemi çekim ve bakım tesislerinde, deniz yangınları müdahale araçlarında, tankerlerde, petrol istasyonlarında, doğalgaz dağıtım ve depolama tesislerinde ve boru hatlarında kuru kimyevi tozlar kullanılmaktadır.

Günümüzde yangınların kontrol altına alınmasını sağlayan, can ve mal kaybını en aza indirgeyerek yangının olumsuz etkilerini minimize eden birçok söndürme sistemi gibi tozlu yangın söndürme sistemleri de oldukça çok kullanılmaktadır. Yangın tehlikesinin olduğu bölgenin ne kadar büyük olduğu, üretimde veya binada bulunan kimyasal maddelerin niteliklerine göre tozlu söndürme sistemleri kullanılmaktadır.

Tozlu yangın söndürme sitemlerinin içinde kuru kimyevi tozlar bulunmaktadır. B, C ve D türündeki yangınları bertaraf etmek için en etkili söndürme biçimi olmaktadır. Hem itfaiye birimlerinin hem de hazır söndürme sistemlerinin içerisinde kullanılan sistem birçok ticari kuruluş tarafından da tercih edilmektedir.

Yangınların insan hayatına verdiği zararlar yıllardır önlenmeye çalışılıyor. Yangının sonucu olarak yitirilen canlar, kaybedilen mallar ve boşa giden yatırımların telafisi mümkün olmuyor. Bu yüzden yangından önce alınacak önlemlerin önemi daha da artıyor. Yangın söndürmede kullanılan kuru kimyevi tozlu yangın tüpleri de bu mücadelede kullanılan etkin maddelerden biri.

Kullanım Alanları / Yangın Çeşitleri

A Sınıfı Yangınlar: Organik kökenli karbon bileşikleri yapısındaki katı madde yangınlarını soğutucu etki ile söndürür.

B Sınıfı Yangınlar: Sıvı yanıcı madde-akaryakıt yangınları oksijen ile temasını keserek söndürür.

C Sınıfı Yangınlar: Basınç altında sıvılaştırılmış yanıcı gaz yangınlarını yangın kaynağını keserek ve soğutarak söndürür.

Kullanım şekli ve Uyarılar

Emniyet pimini çekiniz. Tüpü ateşin olduğu istikamete doğru tutunuz. Tüpün tetiğine sonun kadar basınız.  Kullanım sonrası yetkili servisi tarafından doldurulmalıdır. Periyodik kontrolleri,standart hükümlerine uygun aralıklarla yaptırmalı orijinal yedek parça kullanılmalıdır. Alçak gerilimde 1000 volta kadar minimum 1 mt mesafeden müdahale ediniz.

Üretici: Teknik Yangın Model No: TKN-305
1 Kg Kuru Kimyevi Tozlu Abc tipi yangın tüpüİthal CE belgeli manometre.Sıvama saç gövdeİthal CE belgeli valf. (Emniyet Ventilli)TS 862 EN3 ve CE belgeli sıvama gövde.İthal %40 veya..
20,00 TL
Üretici: Teknik Yangın Model No: TKN-306
1 Kg özel üretim yangın tüpüİthal CE belgeli manometre.Sıvama saç gövdeİthal CE belgeli valf. (Emniyet Ventilli)TS 862 EN3 ve CE belgeli sıvama gövde.İthal %40 veya %90 map ABC tip..
20,00 TL
Üretici: Teknik Yangın Model No: TKN-303
100 Kg Kuru Kimyevi Tozlu Abc tipi yangın tüpüİthal CE belgeli manometre.Sıvama saç gövdeİthal CE belgeli valf. (Emniyet Ventilli)TS 862 EN3 ve CE belgeli sıvama gövde.İthal %40 ve..
20,00 TL
Üretici: Teknik Yangın Model No: TKN-304
12 Kg Kuru Kimyevi Tozlu Abc tipi yangın tüpüİthal CE belgeli manometre.Sıvama saç gövdeİthal CE belgeli valf. (Emniyet Ventilli)TS 862 EN3 ve CE belgeli sıvama gövde.İthal %40 vey..
20,00 TL
Üretici: Teknik Yangın Model No: TKN-308
2 Kg Kuru Kimyevi Tozlu Abc tipi yangın tüpüİthal CE belgeli manometre.Sıvama saç gövdeİthal CE belgeli valf. (Emniyet Ventilli)TS 862 EN3 ve CE belgeli sıvama gövde.İthal %40 veya..
20,00 TL
Üretici: Teknik Yangın Model No: TKN-307
25 Kg Kuru Kimyevi Tozlu Abc tipi yangın tüpüİthal CE belgeli manometre.Sıvama saç gövdeİthal CE belgeli valf. (Emniyet Ventilli)TS 862 EN3 ve CE belgeli sıvama gövde.İthal %40 vey..
20,00 TL
Üretici: Teknik Yangın Model No: TKN-309
4 Kg Kuru Kimyevi Tozlu Abc tipi yangın tüpüİthal CE belgeli manometre.Sıvama saç gövdeİthal CE belgeli valf. (Emniyet Ventilli)TS 862 EN3 ve CE belgeli sıvama gövde.İthal %40 veya..
20,00 TL
Üretici: Teknik Yangın Model No: TKN-310
50 Kg Kuru Kimyevi Tozlu Abc tipi yangın tüpüİthal CE belgeli manometre.Sıvama saç gövdeİthal CE belgeli valf. (Emniyet Ventilli)TS 862 EN3 ve CE belgeli sıvama gövde.İthal %40 vey..
20,00 TL
Üretici: Teknik Yangın Model No: TKN-311
6 Kg Kuru Kimyevi Tozlu Abc tipi yangın tüpüİthal CE belgeli manometre.Sıvama saç gövdeİthal CE belgeli valf. (Emniyet Ventilli)TS 862 EN3 ve CE belgeli sıvama gövde.İthal %40 veya..
20,00 TL
Üretici: Teknik Yangın Model No: TKN-312
9 Kg Kuru Kimyevi Tozlu Abc tipi yangın tüpüİthal CE belgeli manometre.Sıvama saç gövdeİthal CE belgeli valf. (Emniyet Ventilli)TS 862 EN3 ve CE belgeli sıvama gövde.İthal %40 veya..
20,00 TL
Gösterilen: 1 ile 10 arası, toplam: 10 (1 Sayfa)
Alışverişlerinizde üye olarak sipariş verirseniz kargo takip numaranıza hemen ulaşabilir siparişleriniz daha kolay takip edebilirsiniz..